La Calisse SPA - Susesi Luxury Resort
+90 (242) 710 2400info@susesihotel.comBrand new way to be yourself
Daha zinde ve daha genç bir yaşam için La Calisse Spa...
4.500 m² alana kurulu La Calisse Spa ile kendinizi yeniden keşfedin.
RUHUNUZ VE BEDENİNİZ İÇİN SUDAN GELEN SAĞLIK
Uzman terapistler eşliğinde onlarca masaj terapisi ve özel kür seçeneği.
Özgün dekoru ve özel servisleri ile bir vahadır La Calisse.
Uzakdoğu'nun egzotik atmosferi ve Türk geleneklerinin birleşiminden oluşan benzersiz terapiler.
GELENEKSEL MASAJ TERAPİLERİ
BALİ

“BALİ MASAJI”

Geleneksel Bali Masajı tekniği aromaterapi yağları eşliğinde uzun, esnek ve etkili dokunuşlar ile vücudunuza uygulanır. Dinlendirici ve rahatlatıcı “Geleneksel Bali Masajı” ile Uzakdoğu’nun holistik felsefesini hissedeceksiniz.

Geleneksel Bali masajı, vücudunuzda kan, oksijen ve enerji akışını hızlandırmak için uygulanır ve vucuda derin bir rahatlama getirir.

Orta şiddetteki darbelerle ve baskı noktalarıyla orta bir basınç kullanılarak adele tabakalarının altına ulaşılır. Bu masaj enerji merkezlerini dengelemeye ve iç sisteminizin entegresyonunu iyileştirmeye yardımcı olur. Geleneksel Bali Masajı haftada 3 kez önerilir. Bu masaj  vücudumuzdan toksinleri ve atıkları temizleyen lenf sistemine doğru kan akışını hızlandırır.

BALİ LULUR

“BALİ LULUR SCRUB”

Pirinç unu, zerdeçal, çemen tohumu ve dilimlenmiş pancar ile elle yapılan bir vücut peeling’idir. Lulur Bali’den getirilir.

Bakım kürünün ardından, bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş çiçek banyosunda rahatlamanız sağlanır. Bu banyo cildin nem kazanmasına ve kasların rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Banyodan sonra sindirim sistemini rahatlatan bitki çayları içilebilir.

BALİ REFLEX 4 EL

“BALI REFLEX” 4 EL

Uzakdoğulu 2 uzman tarafından yapılır. Uzmanlardan biri ayaktan, diğeri ise kafa-boyun kısmından masaja başlar ve senkronize şekilde devam ederler.

Vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar. Dört el masajını diğer masajlardan ayıran en önemli özellik; masajı yapan terapistlerin aynı anda ve senkronize bir şekilde hareket ediyor olmasıdır.

Faydaları: Stresi giderir ve vücudun dengesini düzene sokar. (55 dk.)

JIMBARAN 4 EL

“JIMBARAN” 4 EL

İki Uzakdoğulu uzman tarafından senkronize bir masaj uygulaması ile başlar. 6 farklı masaj biçimini (Shiatsu, Thai, Hawai, Lomi-Lomi, İsveç ve Bali) içeren özel bir masajdır.

Vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar. Dört el masajını diğer masajlardan ayıran en önemli özellik; masajı yapan terapistlerin aynı anda ve senkronize bir şekilde hareket ediyor olmasıdır.

Faydaları: Stresi gidererek tüm vücudun rahatlamasını sağlar. (55 dk.)

 

LOMI LOMI 4 EL

“LOMI LOMI” 4 EL

Kesinlikle unutulmayacak bir masaj türü. İki terapistin senkronize olarak ve ahenk ile yapacakları olağanüstü Dört El Masajı deneyimini siz de yaşayın.

Hawai tapınak masajı olarak bilinen bu masaj, parmak ucu, kol ve dirseklerle yapılan ritmik, yumuşak masajıdır.

Vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar. Dört el masajını diğer masajlardan ayıran en önemli özellik; masajı yapan terapistlerin aynı anda ve senkronize bir şekilde hareket ediyor olmasıdır.

Faydaları: Dokuları gevşetir, vücudu sakinleştirir ve pozitif enerji verir. (55 dk.)

SHIATSU

“SHIATSU MASAJI”

Sinir sistemini rahatlatmak amacıyla vücuttaki bazı noktalara basınç uygulayarak tüm vücuda yapılan bir masajdır. Nokta masajı olarak da bilinir. Çok az yağ ile hatta yağsız denilecek şekilde yapılır.

Shiatsu Masajı güven duygusunu el vücut temasını kesmeyerek sürekli hale getirir. Shiatsu Masajı ile bedensel ve psikolojik rahatlama sınırlarının ötesine ulaşılır. Shiatsu Masajı ile Akupunktur noktalarına baş parmak ile yapılan baskıyla enerji uyarılması sağlar ve iyileşme sağlanır.

Faydaları: Sinir sistemini rahatlatır, kan dolaşımını hızlandırır ve dengeyi sağlar. (55 dk.)

THAI

“THAI MASAJI”

Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbından alan Thai Masajı, tüm vücudunuza uygulanacak esnetme hareketleri kullanılarak yapılır. Çoğunlukla bası ve germe hareketlerinden ibaret olan Thai Masajı, giyinik olarak yarı sert bir zeminde yaplamaktadır.

Thai masajı, altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj yarım saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırsa da, uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

Bu masaj üzerinizde kıyafet varken, yer minderi üzerinde, vücuda baskı uygulanarak yapılır.

Faydaları: Eklem esnekliği ve pasif yoga hareketlerini aktif hale getirtmek ve enerji akışını dengelemektir. (55 dk.)

 

AROMA TERAPİLER VE DOĞAL TAŞ MASAJLARI
ALOE VERA MASAJI

“Aloe Vera Masajı”

Bu zevkli kür, hamamda veya ayrı bir masaj odasında bal ile karıştırılmış aloe vera esansı ile yapılır. Aloe vera cildi nemlendirir, küçük kırışıklıklar yok eder ve cilde parlaklığı yeniden kazandırır.

Özellikle bronzluğu korumak amacı ile güneş sonrasında tavsiye edilir. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Faydaları: Aloe vera cildi nemlendirir, küçük kırışıklıkları azaltır ve parıltıyı geri getirir. (50 dk.)

ALTIN MASAJ

“ALTIN MASAJ”

Altın masaj yağı, antik Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın sıkça kulllandığı bir masaj yağı olarak bilinir. Altın parçacıkları ile zenginleştirilmiş bu yağ, vücutta enerji akışını düzenleyip oksijen üretimini arttırarak zihin ve ruh dengenizi düzenler.

Cilde parlaklık kazandıran bir ritüeldir. Hafif masajla yosun maskesi 10-15 dakika vücutta bekletilir. Ritüel altın yağı masajı ile sona erer.

Faydaları: Vücudu rahatlatır, parlaklık verir ve hücreleri yenileyerek ömrünü uzatır. (55 dk.)

VOLKANİK TAŞ MASAJI

“VOLKANİK TAŞ MASAJI”

Sıcak taş masajı, su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan volkanik doğal taşlarla yapılmaktadır. Bu taşlar; sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır. Böylece vücuttaki toksinler atılır. Lenf sistemi rahatlarken derin dolaşım da sağlanır.

Faydaları: Anti-stres amaçlıdır, rahatlatır. (55 dk.)

KİBELE MASAJI

“KİBELE MASAJI”

Güneşten etkilenen, kurumuş ve çatlamış ciltler için yoğurtla karıştırılmış bitkisel yağlar, yumuşak masajla cilt yumuşaklık ve sağlık kazanana kadar uygulanır.

Bu masaj cildin tazelenmesini, ölü hücrelerden arınmasını, tekrar nemlenmesini ve güneşin verdiğin cilt hasarının minimize edilmesini sağlar.

Faydaları: Cildi canlandırır, sakinleştirir ve nemlendirir. (45 dk.)

ROMA MASAJI

“ROMA MASAJI”

Eski Roma kral ve kraliçelerinin kullandığı doğal cilt bakım seremonisidir. Bal ve süt karışımıyla hamamda veya masaj odasında yapılan mega protein ve mineral masajıdır.

Protein içeriği yüksek bir karışım ile birlikte uygulanır.

Faydaları: Cildi nemlendirir ve canlılık getirir. (50 dk.)

 

VIP UYGULAMALAR VE BAKIM KÜRLERİ
GOLD FERRARI

“GOLD FERRARI”

Program özel vücut bakımı ile başlar, ardından sarı renkli özel vücut maskesi uygulaması ile vücut arındırılır, arındırma sonrası uygulanan altın içerikli yağ masajı ile vücut rahatlarken parlaklık ve nemlenme sağlanır.

Program köpüklü jakuzi keyfi ile birlikte sunulan ikramlarla devam eder, bu eşsiz ritüel özel losyonla yapılan vücut nemlendirme işlemi ile tamamlanır. (3 saat)

VIP İkram: Meyve Tabağı, Ballı Muz, Türk Tatlı Tabağı, Şarap, Peynir Tabağı

RED BUGATTI

“RED BUGATTI”

Program özel vücut bakımı ile başlar, kırmızı renkli aromalı vücut maskesi uygulaması ile vücut arındırılır, ardından uygulanan sıcak aroma masajı dokularınıza işlerken aroma kokusu da zihninizi rahatlatır.

Program köpüklü jakuzi keyfi ile sunulan ikramlarla devam eder, jakuzi keyfinden sonra özel losyonla yapılan vücut nemlendirme işlemi ile keyifli saatler tamamlanır. (3 saat)

VIP İkram: Meyve Tabağı, Ballı Muz, Türk Tatlı Tabağı, Şarap, Peynir Tabağı

BLUE BENTLEY

“BLUE BENTLEY”

Mavi deniz tuzu vücut bakımı ve mavi renkli mineralli vücut maskesi ile başlayan uygulama sonrası arındırılmış olan vücuda anti-stress masajı uygulanır, vücut rahatlarken aynı zamanda nemlenir.

Program deniz tuzlu jakuzi keyfi ile sunulan ikramlarla devam eder, jakuzi keyfinden sonra özel losyonla yapılan vücut nemlendirme işlemi ile bakımınız tamamlanır. (3 saat)

VIP İkram: Meyve Tabağı, Şampanya, Peynir Tabağı.

BROWN BMW

“BROWN BMW”

Uygulama kahverengi vücut bakımı ile başlar, ardından kahve renkli özel vücut maskesi uygulaması ile vücut arındırılır, daha sonra tatlı masajı olarak adlandırılan özel masaj ile vücut tamamen rahatlatılır.

Program köpüklü aromalı jakuzi keyfi ile sunulan ikramlarla devam eder, daha sonra yapılan özel vücut nemlendirme işlemi ile uygulama tamamlanır. (3 saat)

VIP ikram: Meyve Tabağı, Şampanya, Peynir Tabağı.

GÜZELLİK BAKIMLARI
BABOR

“BABOR”

CRASH CURE BAKIMI (Yüz Nemlendirme ve Ampül Bakımı – 50 Dakika)

Genel cilt temizliği ve buharla derinlemesine temizlik yapıldıktan sonra cilde tonik uygulanır, ardından peeling işlemi ile gözenekler açılır. 5 adet, Crash Cure Ampulü cilde yedirilir ve son olarak , Crash Cure Kremi ile yüze masaj yapılır. Cilt beslenir, yenilenir ve yoğun nem kazanır.

HSR DE LUXE (Özel Yüz Sıkılaştırma Bakımı – 50 Dakika)

Genel cilt temizliği ve buharla derinlemesine temizlik yapıldıktan sonra cilde tonik uygulanır, ardından peeling işlemi ile gözenekler açılır. Daha sonra Anti Aging etkili HSR maskesi uygulanır, maske uygulamasının ardından HSR kremi ve HSR serumu cilde yedirilir. HSR Anti Aging bakımı pigment lekelerini, kızarıklıkları, genişlemiş gözenekleri azaltmanın yanı sıra cildin yaşlanmasını yavaşlatmaya da yardımcı olur.

DOKTOR BABOR LIFTING (Özel Lifting Bakımı – 50 Dakika)

Genel cilt temizliği ve buharla derinlemesine temizlik yapıldıktan sonra cilde tonik uygulanır, ardından peeling işlemi ile gözenekler açılır. Sonra sırasıyla Lifting Serum ve Lifting Maske ile cilde lifting masajı yapılır. Dr. Babor Lifting bakımı Kolajen ve Elastin liflerinin yeni oluşumunu destekler, destek dokusunu sıkılaştır, böylelikle kırışıklıkların azalmasını ve elastikiyeti sağlar.

THALGO

“THALGO”

COLLOGEN FACE CARE (Özel Sıkılaştırma ve Lifting Bakımı – 50 Dakika)

Cilt derinlemesine temizlendikten sonra, Tonik ve Yüz Peeling uygulanır. Ardından cilde Serum, Kolajen Maskesi, Göz Maskesi, Yüz Maskesi yapılır. Kolajen cilt bakımı cildi onararak kırışıklıklarının azalmasına cilt ışıltısının yeniden kazanılmasına etki eder.

COLLOGEN EYE CARE (Göz Etrafı Kırışık Azaltma Bakımı – 45 Dakika)

Cilt derinlemesine temizlendikten sonra, Tonik ve Yüz Peeling uygulanır. Daha sonra sırasıyla Göz Maskesi, Göz Kremi, uygulanarak Yüz ve Göz Masajı ile bakım sonlandırılır. Göz çevresinin dış ve iç etkenlerden kaynaklanan yıpranmışlığını ve yaşlılık etkilerini giderir.

SPECIAL CARE FOR MEN (Klasik Erkek Yüz Bakımı – 50 Dakika)

Cilt derinlemesine temizlendikten sonra, Tonik ve Yüz Peeling uygulanır. Daha sonra sırasıyla Serum, Yüz Kremi, Yüz Maskesi, Yüz Masajı yapılarak cilde yedirilir. Erkeklere özel bu cilt bakımı Anti-aging özellikli, yorgunluğa karşı, enerji verici etkili bir bakımdır. Cildi dengeler ve tazeler.

ERICSON

“ERICSON”

ANTI-AGING (Yüz Sıkılaştırma Bakımı – 50 Dakika)

Derinlemesine temizlenen cilde Tonik ve , Yüz Peelingi uygulandıktan sonra, sırasıyla , Anti-aging Serum, Anti-aging Krem, Anti-aging Maske, Yüz Maskesi uygulanır. Kırışıklıkların sayısı ve derinliğini azaltır. Cilt pürüzsüz, ipeksi ve sıkı bir görünüme sahip olur.

SLIM LIFT BODY (Zayıflama ve Sıkılaştırma Vücut Bakımı – 50 Dakika)

Vücut peelingi yapıldıktan sonra 2’li Özel Sıkılaştırma Vücut Serumu, Sıkılaştırma Vücut Kremi, Sıkılaştırma Vücut Maskesi ve son olarak vücut losyonu uygulanır. Yağ yakımı hızlanır, sıkılaştırır ve cilt dokusu pürüzsüzleşir.

SUPREME BODY (Zayıflama ve Sıkılaştırma Vücut Bakımı – 50 Dakika)

Vücut Peeling yapıldıktan sonra, özel sıkılaştırma serumu uygulanır, sorunlu bölgelere yapılan bölgesel masaj ve ardından uygulanan vücut maskesi ile vücuttan toksinlerin atılımı sağlanır. Son olarak özel vücut losyonu ile bakım tamamlanır. Vücut sıkılaşır ve pürüzsüzleşir.

YÜZ VE VÜCUT BAKIMLARI

“MUCİZE ALET CACİ İLE YÜZ VE VÜCUT BAKIMLARI;”

Caci-Yüz ve Göz Bakımı:

Caci yüz bakımı cilt yenilenmesi için komple bir bakım sistemi oluşunun yanı sıra sarkmış ve gevşemiş olan kas dokularının toparlanmasında, mimik çizgileri ve kırışıklıkların giderilmesi ile yüz renginin canlandırılmasını sağlar. Yüze sürülen jel ile birlikte yüze verilen mikro akım sayesinde yüzünüz neştersiz bir güzelliğe kavuşur. (80 dk.)

Caci-Selülit Bakımı:

Kalça, iç bacak, karın gibi bölgelerde oluşan sarkmaları toparlamak için uygulanan ‘H’ dalgası dinamik gerilim yaratarak izometrik egzersiz sağlar buda kasları kuvvetlendirir, kasılmalarını sağlar ve atrofiye uğramış, sarkmış, zayıflamış kasları toparlar. (90 dk)

Caci-Kalça, Bel, Karın ve Bacak Bakımı:

Genel olarak vücudun belli bölgelerine yerleşmiş olan yağların yakılmasını sağlayan, kaslara güç ve elastikiyet kazandırarak dejenere olmuş kasların toparlanmasını sağlayan bir programdır. Doğum sonrası karındaki, beldeki ve kalçadaki çatlakları kapatıcı ve toparlayıcı bir etki yaratır. Vücuda 7 ayrı dalga türü ve 10-800 Hz arasında değiştirilebilen frekans ile uyarılan kaslar dışarıdan gelen bu uyarı ile kasılabilmek için etrafındaki yağ hücrelerinden enerji almak zorunda kalırlar. Enerjilerini kaslara veren yağ hücreleri hacimsel olarak küçülürler, böylece uygulama yapılan bölgede 20 dakikalık seansta bile gözle görülebilen sonuçlar alınır. (He

OKSİJEN KÜRÜ

“OKSİJEN İLE GELEN SAĞLIK;”

Oksijen bakımları, cildin kendi yapısı içinde bulunan kolajenin üretimini arttırarak cildi yaşlanmaya karşı korur. Derin kırışıklıkları onarır, yüz kaslarını rahatlatır. Cilde sağlıklı, parlak bir görünüm kazandırır. Cildin nem miktarını arttırır, kan ve lenf dolaşımını hızlandırır.

Oksijen – Yüz Bakımı:

Yaşlılık izlerini tedavi eder, cilde canlı ve genç görünüm kazandırarak kasların toparlanmasını sağlar. Cilt ve kas dokularını aynı anda uyararak, cilt dokusu altında bulunan kaslara canlılık ve zindelik kazandırılır, hareketsiz kalan ve kan dolaşımı zayıflığı sonucu gevşemiş, yapısını yitirmiş kaslar tekrar canlanır. (30 dk.)

Oksijen – Nem Bakımı:

Elastin üretimini artırarak, elastin kaybı sonucu olmuşmuş derin çizgileri azaltır. Kolajen üretimini artırarak, konjonktif doku aktivitesini artırır ve cildi yapılandırır. Protein sentezini artırır. Hücre metabolizmasını artırarak cilt yapısını düzenler. Sodyum ve potasyum dengesini düzenler. Suyun cildin üst katmanlarına yükselmesini sağlayarak, cilt kuruluğunu engeller. Bütün bu işlemler cildin konjonktif dokusunun daha verimli çalışmasını sağlayarak ilk seanstan itibaren çizgi ve kırışıklık azalmasını, gevşemiş cildin toparlanmasında gözle görülür sonuçlar alınmasını sağlar. (30 dk.)

Oksijen – Vücut Bakımı:

Selülit tedavisinde, kas ve dokuyu uyarır, zayıflamış liflerin ve bağ dokularının yenilenip onarılmasını sağlar. Bağ doku aktivitesini arttırarak kolajen ve elastin üretimini çoğaltır, gevşemiş kaslara lifting uygulayarak güç kazandırır, göğüs, kalça, iç bacak, karın bölgelerinde oluşan sarkmaları toparlar. (60 dk.)

EGZOTİK AYAK MASAJLARI
ÇİN AYAK MASAJI

“ÇİN AYAK MASAJI”

Ayak masajı Çin kültüründe 3000 senedir uygulanan bir terapi şeklidir. Bu terapi esnasında ayaklarınızda bulunan 62 noktaya aküpresür (akapunktur noktalarına parmakla bastırmak) yöntemi ile masaj yapılarak vücudunuzdaki o noktanın bağlantılı olduğu bölgelere ulaşılır ve o noktalar uyarılarak vücudun gevşemesi, kişinin kendisini fiziksel ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar.

1 saat süren bu terapi Çin’ de eğitim almış deneyimli Çinli uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Ayakta biten ana meridyenlerin ve sinir kanallarının üzerindeki noktalara derin doku masajı uygulanarak yapılır.

THAI AYAK MASAJI

“THAI AYAK MASAJI”

Özel çubuklarla yapılan Thai Ayak Masajı, iç organların sembolik dizilişine ve her organın özel enerji kanalları olduğu esasına dayanır.

Faydaları: Vücudun enerji akımını canlandırır, esnekliği arttırır, stresi azaltır,iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler. (55dk)

İÇİNDEN BİR YUDUM İÇENE GENÇLİĞİ SUNAN BİR VAHADIR, LA CALISSE…

Zamanı yavaşlatıp, günlük hayatın stres ve yorgunluk veren etkilerinden uzaklaşmak istediğinizde, La Calisse spa sizin için bir vahaya dönüşecek.

La Calisse SPA Merkezi; özgün dekoru ve özel servisleri ile 4 adet çift kişilik VIP SPA Süitleri, 2 Ayurveda odası, 20 adet bakım ve masaj odası, yine 1 tanesi VIP olmak üzere 2 adet hamamı, sauna, buhar banyosu, hydro bath odası, afizyon duşu, dinlenme bölümü, vitamin barı ile 2 adet kapalı havuzları ve profesyonel donanımlı fitness merkezi ile 4.500 m²’lik devasa bir alan üzerinde hizmet vermektedir.

La Calisse SPA’nın deneyimli ve uzman çalışanları, Uzakdoğu’nun egzotik atmosferini Türk gelenekleri ile birleştirerek kadın-erkek bakım ve uygulamaları ile sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmenizi sağlarlar.

“Sudan gelen sağlık, güzellik ve zindelik için, Susesi La Calisse Spa…”

– Susesi Luxury Resort

İLETİŞİM

Hızlı bir şekilde iletişime geçmek için...