Golf Akademi - Susesi Luxury Resort
+90 (242) 710 2400info@susesihotel.comBrand new way to be yourself
TÜRKİYE'NİN EN GÖZDE GOLF MERKEZİ BELEK.
Yerli ve yabancı golf oyuncularının yeni gözdesi Belek'te, ormanlar içinde en yeni ekipmanla donatılmış 14 golf sahası sizi bekliyor.
3 FARKLI KULÜPTEN YARARLANMA İMKANI
Susesi Luxury Resort'ta konaklıyorsanız, tek bir sahaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Anlaşmalı olduğumuz 3 farklı kulüp, keyifli bir oyun için sizi bekliyor.
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN, GOLDEN SWING GOLF AKADEMİ
Golf yeteneklerini geliştirmek isteyenler için Uluslararası Golden Swing Golf Akademisi tarafından verilen kurslardan faydalanma imkanı.
GOLDEN SWING GOLF AKADEMİ
SUSESİ GOLF PAKETİ

“GOLF TUTKUNLARINA, SUSESİ’NE ÖZEL OLANAKLAR”

Susesi Luxury Resort ekibi olarak, bizler de golfü en az bu spora tutkuyla bağlı olan misafirlerimiz kadar çok seviyor, anlaşmalı olduğumuz sahaları sık sık ziyaret ederek hem personelimizin bu konuda bilinçlenmesini, hem de golf sporcularını daha iyi anlayarak ihtiyaçlarını daha doğru analiz edebilmeyi hedefliyoruz.

Türkiye’nin golf merkezi Belek’te, 7 yıldır faaliyetini sürdüren bir işletme olarak golf sporu hakkında bir çok deneyim ve bilgi edindik. Bu deneyimlerimiz doğrultusunda golf sporu meraklılarının ihtiyaçlarına cevap verecek harika bir paket hazırladık. Aşağıda ayrıntılarını bulabileceğiniz bu paket, tüm golf kursiyerlerimiz ve oyuncularımız için, Susesi’ne özel olarak ücretsiz sunulmaktadır.

İyi oyunlar!

Susesi Golf Paketi

• Oyun rezervasyonları

• Hoşgeldiniz kokteyli

• Golf Sahaları transferleri

• 7 gece konaklamalarda min.15 dk.masaj

• La Calisse Spa merkezinde tüm uygulamalarda %20 indirim

• Müsaitlik durumuna göre erken giriş/geç çıkış imkanı

• Odaya Meyve sepeti

• İmkanlar dahilinde deniz manzaralı odaya upgrade imkanı

Anlaşmalı Olduğumuz Golf Kulüpleri;

• Carya Golf Club

• National Golf Club

• Tat Golf Club

GOLF AKADEMİ

“GOLDEN SWING GOLF AKADEMİ”

İster golfçü olmaya karar vermiş olun, ister sadece bu sporu denemek isteyen hevesli bir amatör, golf sporuna kendinizi hazırlamak için kesinlikle doğru yerdesiniz.

Yeni başlayanlar için iki özel programın yer aldığı golf eğitim kurları sonucunda, her türlü golf atışını (full-swing, pitching, chipping, bunker shots and putting) yapma imkanınız olacak. Ayrıca temel kurallar ile golf görgü kurallarını öğreneceksiniz.

İlk ders için ne giyeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa bizden size küçük bir öneri;

 • Polo gömlek
 • Şort(plaj ya da basketbol şortu değil) veya pantolon (kot harici)
 • Golf ayakkabısı ya da spor ayakkabı
GOLF AKADEMİ HİZMETLERİ

“GOLF AKADEMİ HİZMETLERİ”

 • İngilizce, Almanca, Rusça, Türkçe, Fransızca ve Fince golf dersleri.
 • Yeni başlayanlar için kurslar (kişisel ve grup)
 • Orta ve ileri düzeyde oyuncular için golf klinikleri.
 • Çocuk programları.
 • Oyun devreleri (kurallar, etiquette, saha kullanımı ve zihinsel hazırlık)
 • Atölye hizmetleri (bakım, grip ve lie angel değişimi)
 • Club Fitting.
 • Üstü kapalı eğitim alanı ve çim saha.
 • Yalıtılmış öğretim odası. Burada eğitim için bütün ekipmanları hazır tutuyoruz. Bu da, derslerden en iyi sonucu almaya yardımcı olur. Ayrıca, her mevsimde daha rahat egzersiz yapmaya olanak sağlar.
 • Dünya standardında kısa oyun tesisleri. Putting, chipping, pitching ve bunker vuruşlarının her biri için uygun saha kullanma olanağı. Sizi kısa oyunda mükemmelliğe götürür.
 • Dartfish video swing çözümleyicisi. Bu program swing analizinizi profesyonel oyuncularla karşılaştırma yapmayı sağlamaktadır.
 • SAM puttlab. Putting vuruşunuz hakkında tam bilgi edinme, hatalarınızı düzeltme, green üzerindeki oyununuzu geliştirme.
 • EDH Radar sistemi size top havalanma bilgisini saglayacaktir: yörünge, top hızı, backspin, atış açısı, mesafe.
 • Farklı golf çalışmaları swing hatalarınızı daha kolay ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Müşterilerimize en iyi golf eğitimini sunmayı önemsiyoruz. Bu nedenle, tecrübeli eğitmenlerimiz dersler süresince son model ekipmanları kullanmaktadır.

Unutmayın: Golden SwingGolf Academi’deki ziyaretinizin sonunda, swing analizlerinizin bulunduğu bir CD’ye istek üzerine sahip olacaksınız. Bu size gelecekteki çalışmalarınızda neler yapmanız gerektiğini hatırlatacaktır.

GOLF SPORU HAKKINDA

“GOLF”

Golf ilk olarak 1400 yıllarında Protestan papazları tarafından Hollanda’da oynanmıştır. Hollanda lisanında sopa, baston manasına gelen colf (kolf) kelimesi de bu bilgiyi doğrulamaktadır. Aynı yüzyılın ortalarında İskoçya’ya geçerek, burada yayılan golf, İskoçlar tarafından milli oyun olarak benimsenmiştir. Golf oyunu, İngiltere Kralı Dördüncü William tarafından “St. Andrews Kraliyet Golf Kulübünün kurulmasıyla İngiltere’ye de yayılmıştı. Önceleri çok küçük çaplı bir şekilde sürdürülen çeşitli yarışmalar arasında ilk şampiyona 1860 yılında yine İskoçya’da düzenlenmiştir.

Golf oyununun gayesi, topun en az vuruşla sahanın sonundaki belirli bir deliğe girdirilmesidir. 50.000 m² lik bir golf sahasında 18 (bazen 9) delik bulunur. Sahanın başında ilk vuruş noktası, bu kısımdan sonra da etrafı çalı, ağaç, dere veya hendekle çevrili 20-50 m genişliğinde çimenleri kısa kesilmiş oyun sahası vardır. Herbir alanın başlangıç (tee), orta (fairway) ve yeşil (green) bölümlerinin bulunduğu golf sahalarından 4’ü 200, 14’ü 200-500 m uzunluğundadır. 18 yolun toplam uzunluğu ise, 4500-7000 m arasında değişmektedir.

Golfçünün gerçek rakibi, diğer oyuncular değil, kendisi ve dolayısıyla da golf sahasıdır. Bu prensibi nedeniyle profesyonel golf, sportmenliğe değer verenlerin en yüksek seviyede ödüllendirildiği, sportmen olmayanlarınsa kendilerini dışında buldukları bir dünyadır .

Golf, iki ana prensip üzerine inşa edilen kurallar üzerinde durmaktadır. Bu prensiplere sıkı sıkıya bağlı hareket edilmesi, geçer akce “saygı” dır. Günümüzde çok ilgi çeken ve milyarlarca dolar değerinde bir endüstridir golf .

Golf dünyada özellikle de İngiltere ve ABD de hızlı bir gelişme göstermiştir. ABD de 25000 den fazla golf sahası ve 35 milyon golfçü vardır . Tüm Avrupa ülkelerinde çok yaygın bir spordur. Golfün en yaygın olduğu ülkelerin başında İngiltere,İspanya,İsveç,Fransa ve İtalya sayılabilir .

Dünyanın en önemli golf turnuvaları dört majör turnuva olarak bilinir. Sezon Nisan ayında The Masters ‘ la açılır , ve PGA ile sona erer .Bu majör dörtlü: şunlardır.

* The Masters
* U.S. Open
* The Open
* PGA Championship

Golf Sahasına ve oyun sırasında diğer golfçülere saygı gösteriniz.

İyi oyunlar.

TÜRKİYE’DE GOLFÜN KALBİ, BELEK’TE ATIYOR.

Golfü bir yaşam biçimi haline getirenler ve yeni başlayanlar için müthiş bir haberimiz var. Susesi Golf Akademi, Türkiye’nin en önemli golf merkezlerinden biri olan Belek’te hem profesyoneller, hem de amatör golfçüler için harika saha turları ve eğitim programları hazırladı.

Golf oyuncularının yeni gözdesi Belek’te, Akdeniz’in eşsiz güzellikteki ormanları ve denizi ile donatılmış uluslararası niteliklere sahip 14 adet golf sahasını test etmek istemez misiniz?

Susesi Luxury Resort, bölgedeki konumu ve ultra lüks hizmet konsepti ile golf severlere eşsiz fırsatlar sunarken, zengin ve lezzetli mutfağı, büyüleyici SPA merkezi, eşsiz şovları ile golf dışında da muhteşem bir tatil garanti ediliyor.

 

“İster profesyonel bir golfçü olun, ister yeni başlayan bir golf meraklısı, Türkiye’nin yeni golf  merkezi Belek’te size hitap eden birçok avantajı bir arada bulacaksınız.”

– Susesi Luxury Resort

İLETİŞİM

Hızlı bir şekilde iletişime geçmek için...