Diğer Spor Olanakları - Susesi Luxury Resort
+90 (242) 710 2400info@susesihotel.comBrand new way to be yourself
Aktif bir yaşam için, sınırsız seçenek.
Susesi Luxury Resort, gerek tesis içindeki spor olanakları gerekse çevresinde bulunan bir çok spor tesisi ile aktif bir yaşam sürmek isteyenlere neredeyse sınırsız seçenek sunuyor.
TÜM SPOR DALLARINDA, UZMAN EĞİTMENLER
Susesi Luxury Resort içerisinde verilen a'dan z'ye tüm spor eğitimleri, uzman antrenör veya eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilir.
ALTERNATİF SPOR OLANAKLARI
TENİS

“TENİS”

Tekli ya da çiftli olarak erkek ve bayan kategorilerinde oynanan tenis, içi gerdirilmiş ve sıkı iplerle donatılan raket kullanarak, topu rakip yarı sahaya düşürerek puan kazanma esasına dayanan bir spordur. Ortada gerili file üzerinden topu geçirmek esastır.

Bireysel olması sebebi ile takım oyununa pek yatkınlık gösterilmeyebilir. Amaç kort sınırları içinde rakibin hata yapmasını sağlamak ya da karşıdaki oyuncunun karşılamasına izin vermeden topu saha içerisine düşürmektir.

Kökleri Ortaçağ Fransa’sında elle oynanan bir oyuna dayanan ancak bugünküne oldukça yakın şekilde 1800’lü yıllar İngiltere’sinde oynanmaya başlayan oyun, öncelikle İngilizce konuşulan ülkelerde yayılmıştır. Tenis bugün bir olimpiyat sporu olup, her seviyeden, her yaştan ve her ülkeden oyuncusu bulunmaktadır.

En çok terleten ve koşturan fakat bir o kadar da eğlenceli bir spor olan tenis, günümüzde birçok ülkede oldukça yaygın olarak oynanan ve uluslararası turnuvaları düzenlenen eğlenceli bir spordur.

Tenis dikdörtgen düz bir kortta genellikle beton (sert), kil (toprak), çim veya ahşap bir yüzeyde oynanır. Profesyonel teniste kortlar belirli ölçülere göre yapılmak zorundadır.

Susesi Luxury Resort’ta  yer alan iki adet tenis kortumuz sayesinde bu sporun tüm olanaklarından kolaylıkla faydalanabilir, isterseniz uzman antrenörlerimizden tenis dersleri alabilirsiniz.

BOWLING

“BOWLING”

Amacı ortalama 18 metre uzunluğundaki “lane” adı verilen hatların sonuna koyulmuş 9 veya 10 pinlik bowling lobutlarını faul çizgisinin ardından üç delikli bir topla atış yaparak devirmek olan bu spor, ülkemizde de oldukça popüler olmayı başarmıştır.

Ülkemizde “Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu” tarafından profesyonel müsabakaları da yapılan bu sporun, iki farklı oyun tipi bulunmaktadır. Türkiye’de tercih edilen oyun tipi genellikle 10 pinlik olan versiyondur.

Susesi Luxury Resort içerisinde bulunan profesyonel ekipmana sahip bowling salonumuzda, sevdiklerinizle beraber eğlenceli bir bowling karşılaşmasının keyfini çıkarabilir, ayrıca aynı bölümde bulunan cafe-bar aracılığıyla leziz kokteyllerimizi tadabilirsiniz.

 

FITNESS

“FITNESS”

Fitness ingilizve bir kelimedir ve kelime anlamı olarak “Sağlıklı ve formda olmak” anlamına gelir. Bu doğrultuda fitness, bir çok farklı egzersiz türünü içerisinde barındıran bir spordur. Diğer bütün sporlardan farklı olarak fitness esnasında bütün kasların aletli veya aletsiz çalıştırılması ile sıkılaştırılması hedeflenir.

Fitness sporunda, kişiye ve o birey için belirlenen amaca göre kondisyon programları farklılık gösterebilir. Bu sporda kesin bir antrenman standardından söz etmek mümkün değildir. Her yaşın, her hayat tarzının, her vücut tipinin birbirinden farklı olarak bir uzman tarafından tasarlanmış bir egzersiz programı olması en doğru yöntemdir.

Susesi Luxury Resort’un modern ekipmanlarla donatılmış fitness salonunda siz de uzman antrenörlerimizle tanışarak kendi yaş ve vücut tipiniz için hangi egzersizlerin doğru olduğuna karar verebilir ve uzmanlarımız eşliğinde idman yapabilirsiniz.

PILATES

“PILATES”

Son yıllarda ülkemizde de oldukça popülerleşen bir fitness pratiği ve formda kalma yolu olan pilates, özellikle bayan konuklarımız tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Bedeni formda tutmak için, 1880 yılında Joseph Pilates tarafından geliştirilen bu spor, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge ve nefes sistemlerinin bir sentezidir.

YOGA

“YOGA”

Yoga, esneme – germe hareketlerini de içinde barındıran, ruhu ve bedeni geçici olarak fiziksel ve zihinsel bir meditatif durum içerisine sokarak kişiyi rahatlatmayı ve kendi bedeni üzerinde kontrol sağlamasını hedefleyen bir sistemdir.

Yoga sporu, vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar. Günümüzde bütün dünyada oldukça popüler bir spor olan yoga konusunda profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde giriş dersleri alabilirsiniz.

DANS

“DANS”

Gerek estetik, gerek fiziksel açıdan bedenin müzik eşliğinde, ritmik ve estetik bir formda ahenkle salınmasını sağlayan bu popüler spor dalına dair, tesisimizde bir çok farklı eğitim verilmektedir.

Kendinizi daha iyi hissetmek istediğiniz anlarda uygulamaktan büyük keyif alacağınız dans pratikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için eğitmenlerimizle görüşebilirsiniz.

SQUASH

“SQUASH”

Raket ve topla, genelde iki oyuncu (çiftlerde dört oyuncu) tarafından oynanan bir tür raket sporudur. Squash, uluslararası olimpiyat komitesi tarafından tanınmış ve gelecekte olimpiyat sporları arasında yer alması beklenen bir spor türüdür.

Kökeni 1500’lü yıllar Fransa’sına dayanan ve insanların eğlence amacıyla duvara top çarptırmasıyla ortaya çıkan bu spor, bugün dünya genelinde büyük bir fanatik kitlesine sahiptir. Çok koşturan ve çok terleyen bir spor olduğu için, özellikle fitness meraklıları tarafından tercih edilir.

AKTİF BİR YAŞAM SÜRMEYİ ÖNEMSİYORSANIZ, SİZİN İÇİN BİR ÇOK SEÇENEĞİ BİR ARADA SUNUYORUZ.

Yaşamdan keyif almanın en iyi yöntemlerinden biri de aktif bir yaşam sürmektir. Yaşamı eğlenceli, hareketli, sportif ve sağlıklı bir festivale dönüştürmek isteyen misafirlerimizin isteklerini karşılayabilmek için, birçok farklı kategoride eğitmenler eşliğinde onlarca aktivite imkanı sunuyoruz.

Zinde ve fit olmak istiyorsanız, ister plajda, ister havuzda, isterseniz denizde profesyonel eğitmenlerin gözetiminde sizler için hazırladığımız aktivitelere katılarak kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Siz yeter ki spor yapmayı isteyin…

“Susesi’nde spor olanakları sınırsızdır, siz yeter ki spor yapmayı isteyin.”

– Susesi Luxury Resort
İLETİŞİM

Hızlı bir şekilde iletişime geçmek için...